Carcassonne

Pevnost Carcassonne ve Francii obklopují dva prstence opevnění, jehož součástí je 52 věží a 2 brány. Kromě hradeb je k vidění i přiléhající hrad, románská bazilika St-Nazaire nebo romantické středověké uličky.

Nějak nestíhám o všem psát a tak o naší návštěvě krásného Carcassonne vznikne tento fotočlánek. Fotky vám to vše popíší lépe než já a více uvidíte ve třetím videu z Francie. 

Řeknu vám jen to, že se nám to tam moc líbilo. Za hradbami pevnosti je malé středověké městečko. Takže je to jak řekl Michal „město ve městě“ a má pravdu, je tomu opravdu tak. Za hradbami vás to přenese do dávných dob. My si tam tuto atmosféru užívali 2 hodiny. Po tuto dobu jsme procházeli kolem hradeb, toulali se v úzkých uličkách pevnosti a okukovali místní roztomilé obchůdky a restaurace.
Vstup do pevnosti je zadarmo a může se tam i s pejsky. Vstupné se platí pouze do hradu ve srdci pevnosti. Je to 9 euro na osobu, ale pokud je vám do 25 let, tak máte vstup zadarmo.
Teď už si užijte fotky 🙂

Říjen 27, 2017

  • Ahojky, to je tedy pevnost, dekujeme za krásné fotky. Bezpečné cestování. Zdwavime z Prahy. Irena Zbyněk a Wenda bydlík 😉

  • Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.