Kempování na divoko ve Španělsku

Neboli WILD CAMPING. Jóóóó, to my milujeme. Dost jste se nás ptali na to, jak je to s přespáváním na divoko ve Španělsku……jestli je to bezpečné a jestli se to dá….a podobně. Rozhodna jsem se tedy tomuto tématu věnovat celý článek.

Jak víte, spíme zásadně na divoko, protože to prostě a jednoduše máme rádi. Což znamená, že nejezdíme do kempů. Spací spoty si vybíráme sami po cestě a nebo vsadíme na označené místečko v v osvědčené apce (nejraději máme P4N a nebo Wild Camping Tips)

Navíc naše „lepší“ spací spoty najdete na FB pod hashtagem #eaglesspot a můžete z nich čerpat inspiraci

V některých zemích to jde snadno a bez problémů a v jiných zemích je to složitější…..ba dokonce zakázané. Což teda nechápu, ale oukej. Stejně na to kašleme a jedeme si to svoje.

Samozřejmě je nutnosti dodržovat pravidla přespávání na divoko, tak jako to děláme my!
– jestli je neznáte, tak si je vygůglujte, ale věřím, že až to uděláte, tak zjistíte, že je vlastně dodržujete, aniž byste je znali jako psaná pravidla – teda pokud nejste zabedněnci 😉

No a abychom se dostali k tou důležitému…..

Španělsko můžeme zařadit k těm zemím, kde jde spaní na divoko bez problémů.

Teda aspoň u nás tomu tak doposud bylo.

Zatím jsme tuto zemi neprocestovali úplně celou…..ještě nám kousek zbývá, ale už teď můžu říct, že se nám tady kempovalo parádně.

Zhruba takhle jsme jeli.
Spali jsme často u pobřeží, ale občas i ve vnitrozemí.
Potkávali jsme tu dost obytek, pro které tu mají udělená i speciální parkoviště pro přespání, která mají k dispozici často výlevku, venkovní sezení, vodu, grily apod. Celkově mám dojem, že jsou tady kempování na divoko celkem otevření.

Přespávali jsme u pláží, na útesech, na parkovištích, u přístavu, v horách apod. a vždy na pohodu.

Když najdeme lepší spot, vyndáme si i sezení a nebo využijeme toho, které tam už je.

Často jsme pogrilovali na fajn místě. O to víc nám pak chutná. 

Dost jsme se zde setkávali s policisty, kteří jezdili v autech a jen nás obhlíželi a kontrolovali, jestli neděláme nepořádek. Stejně tak kontrolovali i ok Ale ani jednou jsme s nimi nemluvili. Vždy jen přijeli, okoukli nás, popřípadě si posvítili na espézetky, něco překontrolovali a zase odjeli jako by nic. Prostě bez problémů.

Hlavně u pobřeží je free kempování dost populární a sjíždí se sem lidé všech věkových kategorií. Takže zde narazíte na různorodé typy lidí. 

A co se týče té bezpečnosti…….. tak my jsme se zde cítili naprosto v bezpečí. Možná je to hlavně proto, že už není sezóna a tak se tady auta nevybírají jako na bežícím páse. Možná je to proto, že jsme ostražití. Možná je to proto, že jsme měli kliku. Kdo ví. Ale nebezpečně jsme se zde necítili a kempování na divoko jsme si zde opravdu užívali.

Dokonce jsme povýšili na vyšší úroveň a pořídili jsme si sprchovací stan za 34 euro, který je naprosto parádní a jednoznačně ho doporučujeme.

 

Takže tak!

Značka:

MILUJU FREE CAMPING

 

Listopad 13, 2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.