Cestování,  Zahraničí

3 termální jezírka

Tyto termální prameny naleznete schovaná v lese ve Francii se jmenují Mérens-les-Vals. Na internetu jsme o nich nic moc nenašli a tak jsme se je vydali najít a prozkoumat osobně.

Na internetu jsme našli, že se jedná o „hot springs“ horké prameny a když jsme pátrali pečlivěji, tak jsme našli informaci v angličtině, že teplota vody je 28°C. 
No a to pro nás nejsou teda HOT springs……. ale stejně jsme se je tam vydali omrknout.

Vítka jsme zaparkovali na štěrkovém parkovišti u rozbořeného kostela. Ale pozor je tam brána, projedou tam auta pouze do 2m na výšku.

Souřadnice parkoviště N42.6558592, E1.8435369

Každopádně výhledy odtamtud stojí za to 🙂

K termálním pramenům jsme se vydali po svých. Volíme cestu, kudy chodí nejvíce lidí.
Kolem kostela o ulici výše a když se pak silnice stáčela doleva, my se vydali po turistické stezce do lesů do kopce. Myslím, že se jde po červené, ale už si tím nejsem stopro jistá. Jde se podél kamenné zídky a to mi dost připomíná naši oblíbenou Anglii. Nevzdáváme to a pokračujeme dál.

Procházíme i přes branku, kterou si otevřeme a po průchodu ji za sebou zavřeme. A pokračujeme dál. Necháváme se vést stezkou vzhůru.

Po dvaceti minutách (od parkoviště) přicházíme ke třem malým jezírkům, které leží hned vedle turistické trasy, takže spousta lidí chodí jen okolo. 
Pár lidí se tu koupe, hlavně teda s malými dětmi. 

Jezírko uprostřed je nejteplejší, ale stejně má jen těch 28°C. No ale když už jsme tady, tak to přece prubneme. A tak se převlíkneme do plavek a s Michalem se naložíme. Po chvíli se k nám přidává jeden mladý pár zřejmě Angličanů.

Cca hodinku se máčíme. Není to bůhvíjak horké, ale je to příjemné. Navíc na nás přes koruny stromů prosvítá sluníčko a barví listy stromů všelijak barevnými barvičkami, protože je hezký podzimní den. Celkově je to hezké.

Příjemný relax.

6 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.