Cestování

A co dál?

Kdy pojedete? Kam vyrážíte? Pojedete i přes zimu? Chystáte se i do Norska? Jaké máte plány dál? Jestli i vy chcete znát otázky na tyto a další otázky, otevřete článek a čtěte, vy zvědavci jedni! 🙂

Vítek byl dva dny v servisu a teď už je připraven na cestu. Notebook už je opraven. Zásoby jsou nakoupeny. Věci jsou pobaleny v krabicích a na hromádkách, které se nám válejí všude možně. Dalo  by se říct, že jsme ready vyjet. Jenže?!

Michal je nemocný – má zdravotní potíže.

 

 

Takže se kurýruje, pije heřmánkový čaj na litry a odpočívá zabalený v dece. Zatímco já se z času, který věnujeme čekání na to, až bude Michalovi lépe, snažím vytěžit co to jde. Takže tvořím a zařizuju. Možná už jste zaznamenaly dražbu obrázků, které jsem tvořila na podporu naší cesty. Ale to není vše. Konečně máme nové logo! No a v mezičase taky trochu čiluju u bazénu a užívám si hezkého počasí, které mám tak ráda.


A od nového loga se odvíjí i další nové věci. Právě se připravuje první várka dámských i pánských triček na podporu naší cesty. A měly by být celkem kůl…..tak uvidíme, jak se vám budou líbit. A po tričkách přijdou možná i další věcičky……ale to nechci předbíhat. To závisí vše na vás – na tom, jaký projevíte o trička zájem.

Takže jsme odjezd odložili….o cca 3 dny a doufám, že ta tu dobu se dá Michal do kupy a bude mu dobře, abychom mohli vyrazit. Už se nemůžeme dočkat. Na život v našem Vítkovi jsme si zvykli a už nám chybí….

 

 

Takže kdyže teda vyjedeme?

Doufáme, že tuto sobotu.

 

A kam že to pojedeme dál?

První navštívíme Rakousko a po něm Itálii, ze které se vydáme přes Švýcarsko do Francie, Španělska, Portugalska (tam se těším asi nejvíce) a pak přes druhou stranu Španělska a Francie, ze které už se dostaneme do Spojeného království. Tam plánujeme přečkat zimu tak, že si najdeme cca na dva měsíce práci a přivyděláme si na zbytek cesty. A to protože cestu Evropou táhneme z našetřených úspor, jak jistě víte. A ty se rychle tenčí…..trochu rychleji než jsme počítali, ale čert to vem……né všechny výdaje se dají předpovědět dopředu – však to znáte.

No a na jaro pak plánujeme navštívit Belgii, Nizozemsko a Německo a pak šupem do severských zemí. Pak to vezmem přes Estonsko, Litvu a Lotyšsko do Polska a na otočku na Ukrajinu a zase zpět do Čech. To je plán. Asi…. 😀

Však víte, jak to s EAGLES plány je.

Pořád se nám mění.

No a?! 🙂

Kam se těšíme nejvíce?

Já se nejvíce těším do Portugalska. Když tak nad tím teď přemýšlím asi ani nevím proč….. Hlavně asi proto, že znám spoustu lidí, kteří byli ve Španělsku a jezdí tam i opakovaně, ale myslím, že neznám nikoho, kdo byl v Portugalsku a vyprávěl mi o tom. Přitom si myslím, že to tam musí být nádherný. A to si myslím jen proto, že jsem už plánovala body, které tam navštívíme a prostě mi to tak přijde. Móóóóóóć se tam těším.

Michal ten se těší do severských zemí – nejvíce do Norska. Severská mytologie je mu bližší než jakákoliv jiná. A navíc on a velká horka to moc nejde dohromady. Spálí se i když slunce trochu vysvitne a pařáky špatně snáší. Takže chladnější země ho lákají více. Uvidíme, jestli pak nepřehodnotí 🙂

Ale je fakt, že se vždy těšíme do každé země. Na to, jak poznáme místní krajinu, obyvatele, jídlo, podnebí, zvyky apod.

Tohle všechno na cestování tolik milujeme.


Výše uvedený text jsem psala včera. Dnes se udělalo naštěstí Michalovi lépe a zítra odjíždíme z domu a v sobotu pak už opustíme ČR.

Balení

Dnes jsme se teda konečně mohli vrhnout na balení. Takže jsme nacpali Vítka věcma, které se nám tady všude povalovali a k tomu jsem zabalila hromadu levných trvanlivých potravin, které jsme tu pokoupili do zásoby, abychom nenakupovali tolik potravin v zahraničí, kde to teď bude dražší. Takže máme Víťase plného žrádla 😀 Navíc nám přišel včera balík od jezhned.cz –ve kterém jsme měli několik jejich hotových jídel, které se nám budou hodit na treky. Ani nevíte, jak už se těším až protáhneme nohy na nějakém parádním treku, dáme si oběd v přírodě a pokocháme se výhledy na krásné okolí. Je to blízkoooo 😉

 

 

No a jak balíme na rok?

Stejně jako kdybychom jeli na dovolenou na 14 dní. Není v tom žádný rozdíl. Hromady věcí si prostě nebereme, protože je nepotřebujeme a vystačíme si s tím, co máme. Stejně nosíme stále dokola pár oblíbených kousků oblečení. A když už nemáme co na sebe, tak prostě vyperu a je to. Takže celý náš šatník s sebou opravdu nepotřebujeme. Tentokrát si bereme trochu víc teplých věcí, které se nám určitě budou na zimu hodit. K tomu všemu přidáváme oblečení a výbavu od HANNAH. Takže toho máme víc než dost.

 

 

Co necháváme tentokrát doma?

Ukulele – protože jsme ho předtím stále přendávali z místa na místo a Michal se na něj stejně nenaučil. Prostě na to není čas. Vodní dýmku – hlavně proto, že jsme si ji za čtvrt roku, co jsme si ji vozili, dali jen jednou v Chorvatsku. A to se zrovna přihnala bouřka, vítr nám shodil uhlík, ten mě trochu popálil a já v úleku upustila vázu na zem. Ta se samozřejmě rozbila. Doma sice máme ještě jednu vázu, ale to je jedno. Vodárna má tentokrát červenou. Záchranný kyblík – který jsme s sebou měli jen jako takovou pojistku. Kdyby jsme náhodou měli nějaké střevní potíže a nebylo kam se dojít vyprázdnit (rozuměj vykadit) 😀 Ale zjistili jsme, že ho nepotřebujeme a akorát nám zabíral místo. Takže tentokrát taky zůstává doma.

Sluneční deštník – ten jsme koupili na Makarský, protože tam se to prostě nedalo a bez něj bychom nepřežili – teda Michal by nepřežil. Ale jinak ho nepotřebujeme a vyndali jsme ho snad jen jednou. Takže slunečníku sorry – máš padáka.
Nějaké oblečení – to si zredukoval Michal, protože zjistil, že toho tolik vážně nepotřebuje a neunosí.

 

 

Co jsme si tentokrát zabalili navíc?

Hromadu jídla – to už jsem vám výše osvětlila. Struhadlo – to jsme měli jen to malé a to se Michal málem ustrouhal do bezvědomí než nastrouhal sýr na langoše. A struhadlo se nám vážně bude hodit – na brambory a zeleninu. Pár flašek vína, medovinu a domácí rybízovou limošku – to jsme dostali od některých z vás na přilepšenou, takže díky! Sklenici domácího medu – Michal si jím rád sladí kafčo, takže to se hodí. Hliníkovou moka konvičku – to až dostaneme chuť na poctivý kafe a nebudeme chtít mít ten hnusnej logr mezi zubama. 😉

No a možná ještě něco, ale už teď nevím.

Zítra přes den dobalíme poslední zbytky a večer vyrážíme 🙂 Jupííí jéééj! 🙂

Můžete se tedy těšit na další článek a ten bude už z Rakouska 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.