Cestování

S HANNAH na cestách

Občas se nás někdo ptá, jaké outdoorové oblečení nosíme a jaký druh vybavení preferujeme a nebo, jak jsme spokojeni s našimi produkty, které upřednostňujeme atd. I proto jsem se rozhodla sepsat tento článek, ve kterém se toto i mnohem více dozvíte.

Na začátek to celé nějak uvedu….

Moje rodina není nijak extra sportovně založená. Ani já nejsem nějaká velká sportovkyně.
No vlastně, abych to uvedla na pravou míru……myslím tím, že moje rodina nedělá žádné sporty profesionálně, ale jinak jsem ke sportu a pohybu od mala byla vedená. A nikdy mi to nevadilo. Vlastně právě naopak. Jsem za to opravdu ráda.

Když jsem chtěla kolo, dostala jsem kolo. Když jsem chtěla kolečkové brusle, dostala jsem kolečkové brusle. Když jsem chtěla brusle na led, dostala jsem brusle na led. Stejně jako spoustu dalších věcí.

Ale chápejte, že to u nás nebylo tak, že jsem rodičům řekla „chci kolo“ a oni mi ho hned jeli koupit. Nene, takhle to u nás nefungovalo (za což jsem teď zpětně moc ráda, i když jsem o tom dřív možná trochu remcala).

Tyhle věci jsem dostávala ke „speciálním příležitostem“ – jako jsou Vánoce a narozeniny například. A možná právě proto jsem z nich měla větší radost i přesto, že jsem si na ně občas musela počkat. No prostě jsem měla to, co jsem chtěla a nikdy jsem neřešila jestli je to značkové nebo není. Hlavně, když to splní svůj účel.

No a já jsem prostě nikdy značky neřešila, když teda opomenu období puberty, kdy jsem chtěla nosit značkové věci, abych byla kůl jako mí kamarádi, ale myslím, že mě to celkem rychle přešlo – naštěstí.

A když jsem pak v dospělosti začala chodit pravidelněji do přírody a na výlety, říkala jsem si, že by to chtělo nějaké lepší botky, ve kterých by se mi lépe chodilo. A ty jsem si pořídila až, když jsme byli s Michalem poprvé v Anglii a chtěli jsme tam více chodit po kopcích. Jeli jsme tenkrát do SportsDirectu, že mi nějaké vybereme. Jenže problém nastal okamžitě.
Všechny boty, které se mi líbily vzhledově, Michal zavrhl, protože to byly jen lepší turistické tenisky, které hezky vypadají a o to prý přeci nejde. Ale tomu jsem tenkrát ještě nerozuměla. On mi doporučoval hnědé kožené, které podle něj byly za tu akční cenu dobrou volbou. Jenže já je považovala za nijaké…..prostě nemastné, neslané……nijaké.

Nakonec jsem je ale koupila.

Poslechla jsem svou druhou polovičku, která se v tomhle vyzná o moc více než já, protože už nějaké ty kvalitní boty prochodil…
A víte vy co?
Udělala jsem dobře.

No a jak to s botkama dopadlo? Po necelých dvou letech se rozbily, ale něco jsem s nimi nachodila a byla jsem s nimi celkem spokojená. Akorát jsem doufala, že jejich životnost bude delší.

Víte, já jsem nikdy nebyla ten typ člověka, který by potřeboval mít na turistiku a cestování nějaké speciální věci. Prostě jsem si vybrala něco z toho, co jsem měla ve svém šatníku a co jsem považovala za vhodné a vyrazila jsem. To už ale také svým způsobem teď neplatí.

Protože když si EAGLES plácli s HANNAH a navázali tak spolupráci, vše se změnilo.

Dostali jsme nové vybavení a oblečení na naši cestu.

 

SAMOCHODKY
A já teď na své kožené botky HANNAH STELVIO nedám dopustit, abyste věděli.

Tyhle turistické pohorky jsou prostě super pohodlné a to jak v přírodě, tak pro chůzi po asfaltovém povrchu. Nezatýká mi do nich, což je pro mne moc důležité. A tak jsem schopná v nich nachodit spousty a spousty kilometrů, aniž bych si stěžovala na jakoukoliv bolest nohou, což se mi předtím stávalo dost často. Teď jsem ve fázi, kdy mi už nevadí, že jsou kožené a nijak zdobené či barevné. Dokonce jsem ve fázi, kdy se mi tyhle botky fakt líbí a chodím s nimi ráda ne jenom na treky a do přírody, ale i na procházky po městě atd.
Možná by ještě stálo za zmínku, že jsem dříve trpěla syndromem „vratkého kotníku“ 😀 Prostě jsem si kotník vyvrknula téměř na každém delším nebo náročnějším výletě. A v těchto hnědých botkách se mi to ještě nestalo a že už jsem s nimi něco po Evropě nachodila.
Mé nohy jsou v nich krásně stabilní a v pohodlí. Miluju své boty, které jsem si zakoupila. A i když se mi při placení jejich celkem vysoké ceny protáčely panenky, již teď vím, že to byla dobrá koupě 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BATOHY
Michal nedá dopustit na svou velkou krosnu Osprey, ale oba dva jsme spokojení s větším batohem ARROW 45, který nosíme, když s sebou máme více věcí a nebo víme, že budeme přespávat někde venku v přírodě. Má anatomicky tvarovaný zádový systém a tak se velmi pohodlně nosí, to teda jakože fakt. Nikde nás netlačí, je pohodlný. Ale mě osobně přijde malý na vícedenní trek, když si do něj chci zabalit spacák, karimatku, jídlo, pití a další drobnosti. Ale to samozřejmě není chyba batohu. Prostě by se mi jen hodil větší.
Když jsme ale minule šli přespávat do Andorských hor, tak jsem to vyřešila tak, že jsem si karimatku Lite 5,0 uchytila zvenku batohu a pak se mi do něj vše ostatní s přehledem vešlo. Problém vyřešen.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Batoh ELEMENT 30 používáme častěji, než ten větší výše zmíněný. I přesto, že je tento batoh určen pro vysokohorskou turistiku, používáme ho téměř každý den. Ať už jdeme na procházku do města, mezitím, co Vítek někde v klidu odpočívá. Nebo na jednodenní výlet. I na pár hodinový výšlap na vrchol, který jsme se rozhodli zdolat. Nebo když procházíme skalnatou soutěskou.
Tento batoh máme oba v modré barvě a naprosto nám vyhovuje. Věc, kterou na něm oceňujeme především je systém odvětrávání zad, který je velmi praktický.

 

Přenosný přístřešek jménem FALCON

Možná se ptáte, proč potřebujeme stan, když cestujeme v naší pojízdné garsonce, ve které máme pohodlnou postel. Ve Vítkovi spíme v 99% naší cesty, ale občas se stane, že vyrazíme na několikadenní túru a v tu chvíli nám náš FALCON 2 přijde víc než vhod.

Je to stan pro dvě osoby a když jsem poprvé viděla jeho velikost, myslela jsem si, že je malý a my se tam ani náhodou nevejdeme.

Má domněnka byla mylná. S Michalem jsme se tam vešli krásně aniž bychom jeden druhého omezovali. Dokonce jsme si dovnitř dali i naše velké batohy. Boty a turistické hůlky jsme si nechali v předsíni, která je oddělená.

A velkou výhodou u tohoto stanu shledávám v tom, že má 2 vchody – na každé straně jeden. Což je velmi praktické hlavně v noci. Když se jednomu chce na záchod, tak prostě vstane, rozepne si vchod na své straně a jde. Nemusí tak přelézat toho druhého.

Navíc stan váží jen 2,1 kg a je celkem skladný, což je také výhoda.

Další plus je, že je postavený za pár minut. Já osobně nesnáším stavění stanů, to vám teda řeknu. A že jsem se jich v mládí něco nastavěla 😀 prej v mládí 😀
Ale teď už chápu, že dřív jsem měla jen levné větší stany s nedokonalými konstrukcemi a proto pak jejich postavení trvalo déle a dalo mi to zabrat.

Když jsem viděla, jak Michal Falcona postavil za chvíli levou zadní, pochopila jsem, že jsme si vybrali dobře a tenhle stan nám naprosto vyhovuje.

Jestli tedy budete potřebovat stan pro dva na vaše cestování, tak tenhle vám určitě můžeme s čistým svědomím doporučit.

Níže v tomto videu z Andorry můžete vidět Michala v akci při prvním stavění Falcona 2 (od 23:40), ale doporučuju shlédnout celé videjko, protože Andorská příroda je prostě TOP!

 

SPACÍ PYTLE
Tak právě tohle jsou dvě věci, které používáme nejčastěji. Pravidelně každý den na cestách. A dokonce i teď v Anglii.

Původně než jsme se balili do Vítka poprvé, jsme si plánovali, že si s sebou vezmeme jak normální peřiny tak i naše spacáky. Že jako v peřinách budeme spát v autě každou noc a spacáky budeme brát jen do stanu. Nakonec jsme si ale uvědomili, že je to nesmysl brát s sebou oboje. A rozhodli jsme se, že vezmeme jenom spacáky, protože ty budeme potřebovat tak jako tak. Rozhodli jsme se správně.

 

Michal má pánský spacák BIVAK 300 a já mám dámský TREK W 240 a oba dva jsme naprosto spokojení. Normálně spacáky používáme v autě ke každodennímu spaní jako deky a to tak, že si je úplně rozepneme a pak se jimi přikryjeme. Dokonce i když jsme projížděli teplé země spali jsme pod nimi, ale spíš jsme je přes sebe měli jen napůl přehozené a nebo jsme spali odkopaní úplně. No a pak zase třeba když jsme spali ve Švýcarsku kousek od ledovce, tak jsme si je zapli úplně. Byli jme v nich zachumlaní jak dvě mumie a ještě jsme si i trošku přitápěli. No a to nám bylo krásně teplíčko přes noc.
Víte já jsem totiž taková zimomřivá a dřív jsem ve spacácích klepala kosu. Ale tenhle spacák je opravdu dobrý. Spali jsme v něm ve stanu v Andorských horách ve výšce 2 500 m.n.m. a já to přežila a nijak extra jsem ani nedrkotala zubama.

Spacákům od Hannah dáváme palec nahoru.

 

(AL) Bundy
Svrchní teplé vrstvy jsou pro nás obzvláště důležité. Proto každý máme dvě bundy a často je nosíme s sebou i když je hezké počasí, protože nikdy nevíte, kdy se co přižene a nebo jaké počasí bude na vrcholu hory, kam máte zrovna namířeno. Lepší je být připraven že ? 😉

Každý máme stejnou ultralehkou větruvzdornou bundu – Michal má pánskou MASSIM a já jí mám v dámském provedení ASTRID.
Na těchto bundách oceňuju, že jsou opravdu lehké a uchovávají pocit tepla a sucha i v náročných zimních podmínkách. Což je pro nás opravdu důležité. Takže při výběru těchto bundiček určitě nebudete litovat.
Jo a navíc jsou opravdu moc hezké.

 

No a pak jsme také potřebovali nějaké teplejší zimní bundy, které by nás přes zimní měsíce udrželi v teple i v zasněžené krajině. Michal si vybral pánskou zimní bundu HOOKER v černém provedení s kvalitní membránou Resstex, díky které bunda zvenku odolá mokrému sněhu a uvnitř se nebudete topit ve vlastní šťávě 😀 Zatím Michal na bundu pěl jen samou chválu. No a já……
Se mnou to tentokrát bylo složitější. Jsem přece žena! 😀 Tentokrát jsem byla trochu vybíravější.

Chtěla jsem teplou zimní bundu, ve které se budu cítit pohodlně, ale nechtěla jsem aby měla čistě sportovní vzhled. Chtěla jsem bundu takovou, kterou si budu moct obléct do města, ale zároveň to bude bunda do nepohody, která bude vhodná i pro treky v přírodě a nebude mě omezovat v pohybu.
A hlavně, aby byla fešná přece.

A nakonec jsem našla to, co jsem chtěla 🙂  Vybrala jsem si dámský parka kabát GALIANO s prodlouženým střihem. Tato bunda je díky zateplení Duratherm opravu teplá a je i vodoodpudivá. Udrží mě tak v suchu a teple – to už mám ozkoušené. Má odepínatelný kožíšek na kapuci, má dvě klasické kapsy a navíc má ještě dvě „měchovité“, takže se toho do nich spoustu vejde a je opravdu pohodlná.
Mám jí v barvě „Magnet Mel“ a je vážně slušivá. Nosím jí do jak do města, tak i do přírody – parka kabát všechno zvládá na výbornou. 
Myslím, že jsem vybrala dobře!

 

GATĚ
Přeci je jasný, že když chodíme treky, túry a výšlapy po horách, tak musíme mít dobrý pořádně odolný outdoorový kalhoty. Nebo ne?

Já se s tímhle tvrzením nemůžu úplně ztotožnit. A to protože jsem nejraději vždy chodila na výlety do přírody v legínách, které pro mě byly naprosto pohodlné a nijak mě neomezovaly. Michal se tomu ne jednou podivoval a nechápavě kroutil hlavou. On naopak má rád outdoorové kalhoty, protože už jich několik měl a s těmi současnými GRAMADO je naprosto spokojen. Celkově má rád kvalitní outdoorové oblečení a vybavení. Já na to až zas tolik nejsem…..nebo spíš nebyla. Zkušenosti můj názor trochu pozměnily.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jenže mé „milované“ legíny nejsou tak úplně praktické, když je větší zima……to mě pak kolikrát ani dvoje navrstvené legíny nezahřejí a nebo když začne pršet, protože to jsou pak hned úplně durch. Takže i já jsem usoudila, že je čas poohlédnout se po něčem více praktičtějším…….více odolnějším.
Tentokrát jsem si nechala poradit od zkušenějšího Michala a rozhodla jsem se pro dámské softshellové kalhoty MESSI ve žluto-limetkové barvě, abych byla dobře vidět 😉
No a popravdě už jsem se tyhle nové turistické gatě něco nanosila na našich cestách, ale co se týče pohodlnosti, stále u mě vedou staré dobré legíny, přestože jsou tyhle nové elastické a nijak extra mě neomezují. Nevím jak to vysvětlit, prostě to tak je. Nicméně jsem s nimi maximálně spokojená, protože mají vysokou odolnost a jsou vodoodpudivé. Což znamená, že mi nepromoknou a je mi v nich teplo. A to je pro mě to nejdůležitější. Nesnáším, když je mi zima.

 

TRIKA
Tak těch máme od Hannah také několik. A tak přemýšlím, co bych o nich tak napsala…….v čem jsou dobrá……..ba dokonce lepší než jiná? Jsou to přeci jenom trika. Nebo ne?

V podstatě je to tak. Jou to jen trička a tady není moc co vychvalovat. Snad jen jediné a to, že si je vybíráme podle vzhledu. Protože se nám tento styl triček líbí a nebo protože vyjadřují něco, co rádi děláme. Někdy se nám prostě jen líbí barva.

Michal má dvě trička CHAD II, ale pokaždé s jiným motivem – 1.motiv BLACK IRIS, 2.motiv BLUE CORAL. Jsou to prostě trika s krátkým rukávem a hezkým outdoorovým potiskem vhodné pro běžné nošení. 

Já mám jedno triko s dlouhým rukávem EMILY v černo-šedivém provedení a druhé s krátkým rukávem GULLIETA, které je ze stoprocentní bavlny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pak každý ještě máme jedno „lepší“ tričko, které kombinuje přírodní materiál Tencel s vlnou merino. Michal má TRIG a já mám KIRSTY. Tato trika mají vynikající transport vlhkosti a jsou odolné díky zápachu. Takže se do toho trička můžete potit několik dní a smrdět nebude. Máme odzkoušeno 😉 Jo a po vyprání rychle usychají.

No a to je k tričkům asi vše, jsou pohodlná a hezká.

A teď jak jsem tak projížděla stránky Hannah a hledala vám odkazy na naše trička, zamilovala jsem si několik dalších. Jsou prostě kůl 😉

Jo a nebuďte zmatení z toho, že vám jednou dávám odkaz na ty naše věci na oficiální web HANNAH a podruhé zase na ROCK POINT.

Jde jen o to, že produkty Hannah na jejich oficiálním webu nekoupíte, nemají tam uvedené ceny a navíc tam nemají veškerý sortiment. Jejich veškeré zboží ale naleznete na Rock Pointu, včetně popisku, cen i možnosti zakoupení onlajn 🙂 To jen tak pro info. 

Jo a málem bych ještě zapomněla na náš oblíbený produkt od Hannah, který využíváme každý den. Je pro nás velice důležitý. Víte co to je?

Přece tyhle super kůl plecháčky, které rozdávali v Hannah ke svému 25.výročí! Všude jezdí s námi a my si z nich často vychutnáváme kávu a užíváme si místní přírodu.

No a to je asi tak info k našemu outdoorovému oblečení a vybavení 🙂

 

Pár slov závěrem…
Nikomu nechci nutit názor, že Hannah značka je nejlepší a že si jejich produkty rozhodně musíte kupovat, jenom proto, že my je máme. Tak to není.
Musím uznat, že ne všechny produkty této značky jsou nejlevnější, protože nejsou. Ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že se vyplatí zainvestovat, protože jsou to věci kvalitní.

Chtěla jsem se s vámi podělit o naši zkušenost a prezentovat vám to formou upřímné recenze slečny, která se v outdoor věcech vůbec nevyzná. Proto jsem sepsala tento článek, kterým vám chci zprostředkovat naší zkušenost s touto značkou.

Když jsme se s Michalem poprvé rozhodovali, že zkusíme oslovit nějakého sponzora, nebyli jsme si jistí, zda vůbec někdo bude mít zájem s námi spolupráci navázat. Ale řekli jsme si, že to zkusíme. Mohli jsme přeci jen získat 🙂
Oslovili jsme společnost HANNAH, protože se jedná o českou firmu a my jsme chtěli na naší cestě propagovat „naše“ domácí produkty. Sami jsme byli překvapení, když nám z Hannah přišla pozitivní odpověď. A o to více jsme byli nadšení, když jsme se po společné schůzce domluvili na vzájemné spolupráci a podpoře.

Od té doby nosíme jejich produkty a Hannah je tak s námi na cestách!

POZNÁMKA: Tato firma se na českém trhu objevila v roce 1991 – stejně jako já 😉 Ona jménem Hannah a já jménem Markéta, z kterých se o několik let později staly věrné kamarádky 😉

Děkujeme!

 

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem S HANNAH na cestách