Čechy,  Cestování

WELLNESS VAGÓN V SRDCI TŘEBOŇSKA

Před třemi a půl lety jsme s Michalem navštívili Wellness roubenku, ve které se nám moc líbilo a pobyt jsme si tam jednoznačně užili. A proto, když jsme v létě přijeli z naší dlouhé cesty Evropou, řekli jsme si, že bychom si nějaký pořádný relax zasloužili…….

A tehdy jsem si vzpomněla, že jsem někde četla o super cool wellness vagónu, který mne naprosto nadchl. Když jsem se po tom začla pídit více, zjistila jsem, že shodou okolností tento skvěle vypadající vagón patří stejnému majiteli, jako roubenka, kterou jsme v minulosti navštívili. A tak jsem se rozhodla s ním spojit a po dohodě jsme si vagón zarezervovali na prodloužený víkend na konci září.

Pobalili jsme si nějaké základní věci pro sebe a Kessinku, kterou nám tam pan majitel Marek povolil, a vyrazili jsme. Až na místě jsme měli sraz s Honzou a Ankou, které jsme pozvali, aby si víkend užili s námi. Vagón je totiž vhodný i pro 4 osoby a tak jsme toho využili.

Hned po příjezdu na místo jsme se s majitelem Markem potkali. Ten nám předal základní informace k vagónu (kde, co a jak) a pak nás tam nechal, abychom se mohli „rozkoukat“ a zabydlet.

Rozkoukaní jsme byli rychle. Do vagónu se dostanete vstupem přes zimní zahradu a z ní až do hlavní části vagónu, která se skládá z ložnice, plně vybaveného kuchyňského koutu a oddělené koupelny (sprcha+wc).

Mile nás překvapilo jak netradičcě a krásně je vagon z legio vlaku přestavěn. Všechno vypadalo tak skvěle a čisto bylo samozřejmostí. Naše první myšlenka byla „v jednoduchodsti je krása“ a v zápětí druhá „uděláme si svůj vagón“. A nebo to bylo naopak? To už je jedno. Prostě nás to nadchlo!

Wellness vagón stojí na pozemku hned vedle wellness roubenky v rekreační oblasti Chlum u Třeboně a k místnímu rybníku Hejtman je to jen přes silnici. Doporučujeme se jít projít přes kemp na samostatný ostrůvek, který je s pevninou spojen prkenou lávkou. Je to tam totiž boží. Obzvláště při západu slunce a nebo brzy ráno. Má to totiž své kouzlo!

Foto: Jan Malkovský

A proč, že je to wellness vagón?
No protože má soukrmou vířivku, která je umístěná uvnitř hned vedle kamen v zimní zahradě, což svědčí o tom, že vagón můžete využívat celoročně. Někdo to totiž parádně promyslel! A právě zde můžete nerušeně nechat své tělo masírovat bublinkami a přitom se koukat ven na okolní krajinu. Tak přesně takhle jsem si tam užila skvělý západ slunce. Jako bych v tu chvíli dokázala svůj mozek vypnout tlačítkem „off“ a jen tak prostě být a užívat si té chvíle, kdy nic nemusim.
A taky proto, že venku je ručně vyrobený koupací sud, ve kterém si zatápíte dřevem a ohříváte si tak vodu na požadovanou teplotu. Koupání v něm je naprosto fantastické. Obzvláště v pozdních a nebo naopak v těch velmi brzkých hodinách. Vydržela bych se tam louhovat celé hodiny 😀
Jo a taky nesmím zapomenout na samostatně stojící saunu, která je taky top! Až na tu vnitřní kliku. Ta když se rozpálí, tak je pěkně nebezpečná. Na ni pozor!

No nebudu vám tady popisovat detailně, jak parádně jsme si celý víkend užili, protože to bych tady u té klávesnice skejsla do zejtra.
A nebo jo?

Koupali jsme se a saunovali, co to šlo. Ale naše neposedné povahy nás vytáhli i na procházku po okolí a dokonce i do lesa na houby. Taky jsme si na venkovním grilu udělali skvělé jídlo. A protože nám vyšlo skvělé počasí, takové to krásně teplé babí léto, dokonce jsme polehávali venku na sluníčku. Užívali jsme si přítomnost přátel. Hodně jsme si povídali a hodně jsme se smáli. Ale taky jsme hodně mlčeli a relaxovali. Jo a taky jsme pili víno a dováděli s naší Kessinkou, která si užívala volného pohybu na udržovaném pozemku.

To tedy jen tak ve zkratce 🙂

A jak už jste zřejmě pochopili……. byla to naprostá pecka! Fantastická pohoda a relax! Přesně to co jsme potřebovali….. to co jsme chtěli.

Pokud tedy přemýšlíte o nějakém wellnessu – tak popřemýšlejte nad tímto vagónem.
A nebo ještě lépe!
Nepřemýšlejte nad tím a prostě si zarezervujte volný termín a vyražtě tam za odpočinkem. Určitě si to i vy zasloužíte!

A pokud se vám zdá, že cena je vysoká – nezapomeňte vzít v potaz, že po celou dobu pobytu máte neomezený přístup k vířivce, sudu i sauně. Což zcela určitě využijete.
A navíc to budete mít celé jen pro sebe, což já osobně považuji za tu největší výhodu tohoto místa.

Jestli vás ani tento článek s krásnými fotkami nepřesvědčil, abyste vagón navštívili, mrkněte se na toto krátké videjko, které Michal sestříhal pro zachycení atmosféry.


——————————————————————————————————–
Takže dvě ze tří ubytek pana Marka jsme už navštívili a obě vám můžeme vřele doporučit.
Zbývá už jen vyzkoušet Rybářský srub, který pan Marek také dotáhl k dokonalosti.
A jelikož se nás na něj dost ptáte, přemýšlíme, že se tam vypravíme. Abychom ho pro vás prozkoumali a užili si další pohodovej víkend, který by se nám teď celkem šikl.

Tak třeba příští článek už o srubu nad vodní hadinou 🙂

Více info k wellness vagónu, ceně i rezervaci naleznete zde: http://www.wellness-vagon.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.