Útěk z Anglie, aneb návrat do domoviny

  I přes všechny krásy a výhody v UK jsme se rozhodli, že je čas pro návrat. Na jednom místě (Windermere,Lake District) jsme se zdrželi bez většího cestování deset měsíců. Po uplynutí této doby jsme se rozhodli, sbalit si svých pár švestek, kterých nakonec bylo víc než naše zavazadla zvládla, a vrátit se pátky do naší rodné země  – České Republiky.

Čas strávený v Angli byl pro nás dalo by se říct velkou zkušenou. Najít si nové bydlení….novou práci…. nové přátelé v zemi jejímž jazykem tak nějak mluvíte. Myslím, že se vším jsme se poprali. Za celou dobu jsme bydleli na dvou místech a zaměstnání, o tom snad ani nemluvit protože těch jsme vystřídali hned několik, ale pro tak turisticky vytíženou oblast je to normální. Opravdu. Někdy jsme měli i dvě práce naráz. Ale vše jsme zvládali a výdělky si šetřily na naše budoucí plány 😉

14191993_10207126958152937_2446520429725746138_n

Cesta vzdušnou čarou

Po poslední zkušenosti s mezistátními autobusy jsme tentokrát upřednostnili leteckou dopravu. U společnosti Jet2 jsme si zakoupili cenově nejvýhodnější letenky z města Manchester rovnou do Prahy. Uvědomuji si, že jsme cestovali s nízkonákladovkou, avšak letadlo v horším stavu jsem v životě neviděla. Bylo staré, vybavení velice opotřebované a to vše vyrobeno z nejlevnějších materiálů. Divím se, že vůbec bylo schopno dvouhodinového letu. Myslím, že všem pasažérům se ulevilo, jakmile se letadlo dotklo pevné země.

orca_share_media1475243899454

Pařáky a knihy to je moje!

Hned první víkend hlásili, že bude poslední parný víkend. Na to jsme se moc těšili. Sluníčko a teplé léto nám v Anglii vážně chybělo. Takže polehávání u bazénu s čtečkou se stalo mojí hlavní denní náplní, které jsem se nemohla nabažit. Úžasný! Slunce do mě pralo a já si to užívala. Konečně! Moje kůže se opékala a následně jsem ji chladila v bazénu.  A protože slunečné počasí vydrželo celý týden, slunila jsem se dál a dál a pročítala se novými případy Harryho Hola, které jsou tak napínavé.

14502050_10207324317766804_766820908_n

Všechno toto lenošení jsme samozřejmě propojili s návštěvami převážně rodiny a následně přátel. Každý se chtěl s námi vidět a my nevěděli, kam dřív. Jednou k mým prarodičům, pak zas k našim, další den návštěva Michalových prarodičů a jiný den návštěva jeho rodičů atd atd. Rodinou atmosféru jsme si velice užívali a stále ještě užíváme.

Hamaka – nejoblíbenější věc tohoto měsíce

Pařáky přestaly, ale stále je většinou slunečno. Takovéhle krásné září si ani snad nepamatuji. Famózní! Do bazénu už bych asi nevlezla a proto jsem bazén vyměnila za houpací síť. Ó jak jsem si zamilovala ležet v Hamace na zahradě a číst si. Nebo v ní jen tak lenošit. Užívat si ten klid kolem. To ticho. Tohle vše mi v Anglii chybělo. A nyní si toho dopřávám…..protože můžu.

A co dál?

Náš původní plán byl pořídit si dodávku,přestavit si ji a objet Evropu. Plánovali jsme udělat vevnitř postel, úložné prostory, vařič a popřípadě sezení. Takže naší novou denní náplní se stalo sledování autobazarů či jiných stránek s nabídkou aut k prodeji. Jenže jsme postupně zjišťovali, že v cenové relaci, kterou si představujeme do koupi vozu investovat a s požadavky na stav, zřejmě neuspějeme. A tak den míjel den. A my stále hledali. Každý den přibyla jen hrstka nových nabídek, ale nic, co by nás oslnilo. Začínala to být otrava. A my si začínali připouštět, že to auto prostě neseženeme.

A tak se taky stalo. Auto jsme nesehnali, ale zrodil se nám v našich hlavách jiný plán……..mnohem bláznivější. Plán o kterém se i vy již brzy dozvíte.

 

Říjen 1, 2016

  • No ano, sluníčko pohoda a dobrá knížka. Nad to není . A když už se 👀 nechce, zapnu audio nahrávku. Poslouchám a odpočívám . Nádherný relax.

  • Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.