Cestování,  Zahraničí

Ceny potravin ve Francii

Občas se nás ptáte na ceny potravin v zahraničí. Rozhodla jsem se tedy věnovat článek cenám potravin ve Francii, abychom všichni měli představu pro srovnání. Vybrala jsem si velký obchod Carrefour, který je v této zemi populárním.

Jako všude i ve Francii platí, že nejlevnější potraviny koupíte v těch největších supermarketech. Takže sázka na jistotu je návštěva hyper nebo super marketu, jako například Auchan, Leclaerc, Mammouth, Euromarché a nebo právě zmíněny Carrefour, kde my jsme ve Francii nakupovali nejraději. Samozřejmě spolu s naším oblíbeným Lidlem, ale ten tam nebyl tak častý.

Ale teď se zaměřím právě na velký Carrefour, kde jsem byla něco málo pokoupit a porozhlédnout se, co nabízejí a za kolik.

Protože Francie je rozlehlá země a všude je to daleko a místní do velkých obchodů často dojíždějí i desítky kilometrů – nakupují ve velkém. Jakože všechno ve velkém.

Balení deseti kusů baget tu není problém stejně jako, velké balení croissantů či čehokoliv dalšího….

 

Sehnat tady jeden kelímek jogurtu je taky umění…..

8x bílý jogurt za 1,36éček.

I čokolády tu mají alespoň po dvou kusech – vím, že to tak na fotce nevypadá, ale mají je připojené dvě k sobě. Některé značky dokonce ani samostatně nekoupíte. Některé lepší čokošky koupíte samostatně.

Každopádně co se čokolád týče, mají tu pro ně vyhrazenou jednu celou uličku, což je fakt hromada různých druhů čokolády.

Mou oblíbenou Milku tu mají snad ještě levnější než v Čechách…a nebo si to už špatně pamatuju.
Obří Oreo Milka za 2,52euro.

Sladkostí celkově tu mají velký výběr i od jedné konkrétní značky. Třeba Kinder Bueno….koukejte
a opět všechno v balení po více ks…..no nejsou to troškaři…..


 

Co se mi třeba zrovna na Carrefouru líbí je, že mají i velký výběr vegetariánských, veganských a bio potravin. Což u nás v českých obchodech není samozřejmostí…..i když je fakt, že za poslední dobu se to taky dost zlepšuje. 

Nejlevnější pomerančový džus se tu dá pořídit za 0,89 euro a byl opravdu dobrý.

Vajíčka tu koupíte za 1,11 euro – balení 10 ks. Myslím, že ceny vajec šly u nás v ČR taky teď na horu a jsou dražší….

Mléko za 0,76 euro

Nejlevnější špagety za 0,45 euro

Brambory za 2,50euro – 10kg pytel

Jedna bageta za 0,55eura

Půlkilové kolo Brie za 2,85euro 

Sýrů tu ve Francii mají taky velké množství na výběr. Což je skvělé, protože my milujeme sýry a některé tu nemají ani předražené tak, jako u nás.

I výběr z Bio sýrů

Francouzi jsou asi líní strouhat sýr a tak jsou tu populární balení už nastrouhaných sýrů. Mají je v balení od 100g až po několik kilo. Toto je střední balení.

Tenhle sýr jsme už minule koupili a ochutnali. Moc nám šmakoval a chutí to bylo něco mezi romadurem a hermelínem. Prostě mňamka.

Nabízejí i velký výběr toustových chlebů, kdy nejlevnější koupíte už od 0,79euro. A tousťáky to my rádi, protože nám dlouho vydrží ve Vítkovi.

Francouzi také dost ujíždějí na sladkém pečivu. Populární jsou tu takové malé bochánky s kousky čokolády. Opět tu nabízejí několik druhů na výběr. 

My šáhli po těch nejlevnějších za 1,19 euro.

Jo a málem bych zapomněla na u nás v Čechách teď tak často probíranou potravinu….

Máslo

Ve Francii kostka už od 1,59 euro

Na Carrefouru je vlastně celkově dobrý velký výběr…..jak už jste asi pochopili.

Velký výběr šunky

Velký výběr bramborových kaší…..což v některých zemích nám dělala problém v obchodě sehnat alespoň jeden druh.

Jogurtům tu mají věnované takovéhle dvě uličky

Velký výběr různých dresingů, omáček a kečupů

Bez kečupu by totiž nebyl vanlife 😀

Co nás překvapilo bylo, že tam můžete koupit na váhu houby, na které my u nás doma chodíme do lesa 😀

Ano i tuhle „sadu“ můžete v Carrefouru zakoupit – to nás fakt pobavilo 😀 Mají samozřejmě více druhů na výběr. Cena 5,25 euro.

Já opouštěla krám jen s pár potravinami, což je opravdu mini nákup, když to porovnám s přetékajícími nákupními vozíky místních.

No a to je vše, co jsem nafotila. V Carrefouru se mi dobře nakupuje, protože mají velký výběr. Samozřejmě když můžeme jedeme do Lidlu, kde některé z výše uvedených potravin koupíte ještě o trošku levněji, ale tam zas mají omezený výběr potravin, ale nám to stačí. Nejsme nijak nároční nákupčí – né když cestujeme a vaříme nízkonákladově a snažíme se dodržovat rozpočet.

Takže tohle je tak nějak vše, o co jsem se s vámi chtěla podělit. Snad jste si udělali aspoň malý přehled o cenách ve Francii.

Můj názor je takový, že tu častokrát koupím potraviny levnější než u nás a většinou jsou kvalitnější. Štve mě, že v některých zemích to jde a u nás ne. Ale co už. Spokojím se s tím co je 🙂

Při návštěvě Francie určitě doporučuju nakupovat v Carrefouru a nebo v Lidlu.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.