Cestování,  Zahraničí

Cascate del Mulino

Tyto venkovní lázně jsme měli předem vytipované z internetu a tak jsme jeli na jistotu. Nevěděli jsme však, že tam objevíme takovouhle parádičku. Termální pramen, který vyváří několik jezírek…….kaskádovitých jezírek. Horká lázeň, která uvolní vaše svaly. Relax i vodní radovánky. Tohle vše je Cascate del Mulino.

 

Tyto přírodní lázně naleznete na jihu Toskánska poblíž malé historické vesničky Saturnia, která se proslavila zejména díky svému minerálnímu prameni, který vyvěrá v údolí.

Navigace nás svým hlasem zavede na hliněné prostorné parkoviště, které je v podvečer opravdu narvané. Ajajaj říkáme si……. to se asi nevykoupeme, když je tady tak narváno. Parkujeme Vítka mezi ostatní osobáky, protože moc větších aut tu není. Na parkoviště je nutné vjet bránou, která má 2,1 m. Vyšší auta se na parkoviště nedostanou. Hned po výstupu z auta nás naše nosy ujišťují, že jsme tu správně, protože síra je tu opravdu dost cítit. Paráda!

 

 

 Kolem parkoviště je rákosí, takže není na jezírka vidět. Je nutné to kousíček obejít podél silnice a hned jsme u malé říčky s teplou vodou, která se klikatí na velkém travnatohliněném plácku, kde jsou vidět i pozůstatky ohnišť, což značí, že tu občas někdo i spí ve stanech. Říčka je tu dlouhá cca 50m a pak vytváří první jezírko, ze kterého voda stéká dolů a tvoří další jezírka, která stékají zase o kousek níž a tvoří další jezírka a tak to ještě párkrát pokračuje. Jak sem zmiňovala výše…….kaskádovitá jezírka.

 

 

Vypadá to naprosto fantasticky! Je tu spousta lidí a protože už je večer, nakládáme se pouze do říčky nahoře. Protože jsou tu lidi tak se svlékneme do plavek – jinak bychom šli na ostro 😀 A s chutí do toho. Oooooooouuuuuu jééééééé!! Tenhle pocit prostě miluju!

 

 

 

 

 

 

„Pramen byl veden přes řadu kamenných hrázek, až vznikla soustava bazénků, které dostaly za tisíciletí přírodní ráz. Horká voda se sirným zápachem léčí kožní a dýchací potíže, koupel v Cascade del Gorello je každopádně velmi relaxační. Pozor, stříbro před naložením do bazénků si sundejte, nebo Vám zčerná.“ – kamarád Net

S tím stříbrem mu musim dát za pravdu! Na Slovensku v termálním jezírku Kaďa jsem se o tom sama přesvědčila.

Tak se tak nakládáme a užíváme si to uvolnění a relax až do tmy. Pak se vracíme k autu a zůstáváme na noc na parkovišti, které je už téměř prázdné. Koukáme na poslední díl 7.série GoT – který je mimochodem naprosto skvělej a tak nějak jsme si mysleli, že by to takhle s Johnem Sněhem mohlo být. Sakra nechci spojlerovat v případě, že jste to ještě neviděli a navíc by to bylo na kapitolu samo o sobě.

 

 

Ráno nás probouzí budíček v 6 hodin ráno. Dali jsme si ho schválně takhle brzy, abychom se šli naložit do jezírek než tu bude narváno a než bude pražit slunko. Koupačku v teplých pramenech máme totiž nejraději buď večer, v noci a nebo brzy ráno. Nahodíme plavky, protože od vody slyšíme nějaký hlasy -asi ranní ptáčata- a jdeme na to. Je ještě šero a tak můžeme pozorovat páru, která se vznáší nad jezírky.

 

 

Dnes se jdeme naložit do těch kaskádovitých jezírek, kde už je opravdu několik lidí. Jak později zjišťujeme, dá se sem dojít i cestou z ulice podél restaurace, kde je dále ubytování a lidé odtamtud sem chodí na ranní „proceduru“. Sedáme si tak, aby nám na ramena padala voda, která přetéká z jezírka nad námi a masíruje nás. Je to skvělý pocit. Užíváme si to a přitom se kocháme výhledem na kopce naproti a na slunce, které prostrkuje paprsky mezi rákosím. Už jsem říkala, jak tohle miluju ?! 😀

 

 

Chvíli se necháme masírovat a užíváme si tento malý venkovní bazének. Pak se přesouváme zpět nahoru do říčky, kde jsme byli večer a trochu tam dovádíme v proudu, který je celkem silný. Párkrát ho i v určité části sjíždíme po zadku. A je to fakt sranda. Michala ale asi nejvíce baví dovádění s přichyceným lanem. Drží se za něj a snaží se přitahovat a zdolat tak nejsilnější část proti proudu. A to se opakuje a opakuje  : Je to sranda ho pozorovat…….je jako malý dítě 😀 Ale já mám co říkat 😀 mě zase baví sjíždění a to i po první neúspěšné jízdě, která mě stáhne pod vodu a já si pěkně loknu. Ale co, tahle voda je zdravá a lidé si ji tu nabírají i do lahví a pijou jí. Co je proti tomu pár loků pod vodou, když vás vláhne proud a vy nevíte která bije 😀 My teda ale nechápeme, že tuhle vodu fakt lidi lemtaj, protože fakt smrdí 😀

 

 

Tak tam ještě nějaký čas spolu dovádíme, pak si chvilku odpočineme, zrelaxujeme svaly a opouštíme toto fantastické místo.

Určitě doporučujeme je navštívit. V okolí jsou sice i další termální prameny -o nich se zmíním ve shrnutí Itálie-, ale tyhle jsou prostě nejlepšejší!!

 

 Jo a celé tyhle venkovní parádní lázně jsou ZDARMA 🙂

Milujeme free 🙂

2 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.