Čechy,  Cestování

Rozhledna Milíř

U Hradce Králové najdete na kopci Milíř v lesích ukrytou rozhlednu, ke které se dá dojít krátkou procházkou.

Rozhledna je vysoká 31 metrů, ale vyhlídkové plošiny dosáhnete ve výšce 27 metrů a vyšlápnete si k ní 160 schodů. Jsou tam i dvě odpočívadla, která můžete využít pro oddych. Za příznivého počasí uvidíte Krkonoše, Jeseníky, Orlické či Železné hory a občas jsou vidět i Jizerské hory.

Cíl většiny návštěvníků je právě rozhledna, ale my vám můžeme místo doporučit i jako skvělé místo pro děti, kde s nimi můžete strávit část dne dle toho, jak je to tam bude bavit.

U rozhledny se nachází totiž i spousta vyžití pro děti:
– populární dračí prolézačka
– dřevěné prvky na hraní
– interaktivní prvky, kde se dítě dozví spoustu informací o zvířatech
– dřevěné sochy a totemy
– malý rybníček, který stráží vodník

K dispozici je zde také malé občerstvení s lidovými cenami (malinovka 40Kč, Hranolky 50Kč, párek v rohlíku 35Kč atd, pro menší děti berte věci s sebou), záchody a venkovní sezení. Po celém areálu jsou rozmístěny odpadkové koše a to i na plast a papíry. Jedno sezení je bokem od ostatních, ale budete z něj mít výhled do okolní krajiny – tam jsme seděli my – ale volili jsme ho hlavně kvůli sluníčku, které na něj svítilo.

Praktické informace
– otevírací doba, pondělí zavřeno, út-pá 13-18h, víkendy a svátky 10-18h
– vstupné: děti do 6 let zdarma, děti 6 – 15 let 20 Kč, dospělí 50 Kč
– v případě nepříznivého počasí je rozhledna zavřena

Jak se tam dostanu?
K rozhledně se nejlépe dostanete přímo z obce Vysoká.
Jestli jdete s dětmi bez kočárku, můžete jít tou „hlavní“ značenou cestou od malého parkoviště, na kterém můžete parkovat 3h.
Cesta je do kopce a v poslední části je příkrá a jsou tam schody.
V případě, že máte kočárek, doporučuji zaparkovat auto u lesa, kde jsme parkovali my, a odtamtud se můžete vydat krátkou procházkou i s kočárkem. Půjdete přes les a k rozhledně je to cca 1km. Tato cesta je vhodná i pro kola. Cestou narazíte i na veliké dřevěné houby, které můžete s dětmi obdivovat.

Výlet na rozhlednu Milíř je vhodný i v horkých dnech, protože vám většinou budou dělat stín stromy.

Už jsme zde byli podruhé. Poprvé jsme to byli jen s Máťou když mu bylo 9 měsíců a to jsem ho nesla v nosítku – šli jsme ale stejnou cestou jako teď s kočárkem, protože se mi s Máťou v nosítku nechtěl šlapat ten příkrý kopec.


Za nás skvělé místo, které doporučujeme s dětmi navštívit.


Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.