Cestování,  Zahraničí

Taiwan

Tento článek nebude ve stylu populárních článků typu „20 nejkrásnějších míst Taiwanu“ apod. Bude o místech, která jsme navštívili – a že jich nebylo málo. Tento článek je zkrátka o našem putování po celém ostrově.

Jak to všechno začalo? Proč zrovna Taiwan?

V létě 2019 nám napsal náš kamarád, který žije na Taiwanu, že se bude ženit a pozval nás na svatbu. Chvíli jsme zvažovali zda jet….. nakonec jsme usoudili, že je to skvělý nápad a pozvání na svatbu jsme využili i jako záminku procestovat ostrov. A tak jsme celí natěšení kývli. Koupili jsme letenky a 25.prosince brzy ráno vyrazili na letiště.

Odlétali jsme z Prahy a první přestup jsme měli v Amsterdamu a druhý následoval v Honkongu a poté přímo do města Kaohsiung, ze kterého jsme to měli nejblíže do hotelu jménem WHITE HOTEL. Ten vlastní rodina naší kamarádky Mishell, kterou si Jirka bral a měli jsme tam domluvené ubytování na první 4 dny.

Zpátky jsme letěli opět z Kaohsiungu do Hongkongu a pak do Paříže, kde jsme přestoupili na poslední let do Prahy.
Za letenky tam i zpátky jsme zaplatili 31 086 Kč.
Lety se společností Cathay Pacific Airways byly skvělé, ale ty s Czech Airlines stály za prd.


Po příletu nás na letišti v Kaohsiungu čekalo nemilé překvapení.
Ztratili nám kufr.

Chtěli jsme s Michalem letět s co nejméně věcmi a tak jsme každý měli svůj batoh od naší oblíbené značky Hannah a jeden společný kufr, který jsme si brali hlavně kvůli společenským věcem na svatbu.
Zaměstnanec letecké společnosti nám však aktivně vysvětlil, že přesně vědí, kde se náš kufr nachází a že nám ho co nejdříve doručí do hotelu, kde budeme ubytovaní. Dali jsme mu potřebné informace a vydali se směrem z letiště.

Po cestě jsme si na doporučení Jirky koupili místní SIMku s kreditem, abychom mohli být online a ve spojení s ostatními. Chvíli poté nás před letištěm vyzvedl předem domluvený taxík a dovezl nás až na hotel. Cestu jsme většinou prospali či proklimbali, protože jsme byli z dálkového letu unavení.

Po příjezdu do hotelu, jsme se nejprve přivítali s přáteli a pak hned na pokoji zalehli, abychom se trochu prospali. Zhruba po 40min ležení na nás ťukal Jirka, donesl nám kufr – to tedy byl fofr. Byli jsme rádi, že to dobře dopadlo a hned jsme zas vytuhli.

WHITE HOTEL v němž jsme byli první dny ubytovaní, má hezké, prostorné a čisté pokoje. Celkem jich mají k dispozici 30. Cena za pokoj je už od $2000 (1 545Kč) – záleží však na období. Z druhého patra je výhled na zátoku Baisha. V přízemí je loby s recepcí, a jídelnu s kuchyní, kam jsme každé ráno chodili na výborné snídaně, které byly kombinací místní kuchyně s tou evropskou. Skvělá volba! V tomto hotelu jsme si užívali nejlepší snídaně na celém Taiwanu (i vegetariáni si zde přijdou na své). A mají tam i výborné kafe. A nesmím zapomenout zmínit i milý a velmi ochotný personál.

Krásná pláž se nachází hned naproti přes silnici (max 5min chůze).
V hotelu jsme byli velmi spokojení. Jediné co nás překvapilo, byly velké okna do koupelny se záchodem, přes které jste mohli koukat přímo z pokoje. Byly tam samozřejmě k dispozici žaluzie, ale i tak 😀

Svatba byla krásná a novomanželům to velmi slušelo. Vše bylo načančané a doladěné do posledního detailu. Jen nás překvapilo, že místní svatby nemají takové ty klasické svatební tradice, třeba jako máme některé my v Čechách.
Každopádně jsme byli nadšení, že jsme mohli být součástí jejich velkého dne a že jsme se tím obohatili o další zajímavý zážitek.

White hotel jsme využívali prvních pár dní jako naši „základnu“, ze které jsme každý den vyráželi na výlety po okolí. Hned od prvního dne jsme si pronajali skútr (s tím nám pomohli v hotelu) a všude si sami dojeli. Bylo to naprosto boží a jízdu na skútru jsme si opravdu užívali. Každé ráno jsme si přivstali, abychom toho stihli během dne co nejvíce.

Kenting

Je nejstarší taiwanský NP z roku 1984 a pokrývá jižní cíp ostrova.
Je známý pro svou bujnou vegetaci a nádherné pláže. Na souši se zdvihají zelené hory s tropickými lesy, pobřeží lemují pláže a pod hladinou oceánu se skrývají korálové útesy. Park zaujímá plochu 181 km2 souše a 152 km2 oceánu. V severní části parku jsou hory, které směrem k jihu přechází v nížinu. Na západním pobřeží se nachází korálové útesy, ve východní části je řada písčitých pláží. Oblast zasahuje do tropického podnebného pásu, má velký počet slunečných dní a je oblíbeným místem místních obyvatel pro relaxaci a odpočinek. Nejnižší průměrné teploty jsou v lednu 22°C, nejvyšší v srpnu 29°C.

Na fotkách z prvních pár dní, které jsme trávili na jihu Taiwanu, si můžete všimnout, že jsme více oblečeni. V těchto dnech tam velice foukalo, protože blízké Filipíny zasáhl ničivý tajfun a i my na jihu ostrova jsme ho lehce pocítili.

Kenting National Forest Recreation Area

Před vstupem jsme zaplatili $20 (15Kč) za parkovné pro skútr a pak si koupili lístky, které stály $100 osobu (cca 78Kč).
Jedná se o oblast útesové krajiny s vápencovými jeskyněmi, útesy, kaňony a dalšími geologickými útvary. Později se z této oblasti stala tropická botanická zahrada Kueizhijiao, která byla v roce 1967 změněna na na lesní rekreační oblast na podporu cestovního ruchu. A teprve v roce 1969 byl les otevřen pro veřejnost.

Les se rozprostírá na ploše 150 hektarů v nadmořské výšce 300 metrů. Strávili jsme tam celý den a prochodili v něm spoustu okruhů. Navštívili jsme i dvě jeskyně – Fairy Cave a Silver Dragon Cave.
Oběd jsme si dali v návštěvnickém centru, kde měli na výběr asi ze 6 různých jídel. Tady jsme si moc nepochutnali – asi špatný výběr. Dále jsme tam viděli útesy, kaňony, stalagmity, stalaktity a dalšími geologické zázraky. A taky spoustu druhů rostlin a obrovské stromy. Zde jsme poprvé viděli volně pobíhající a skotačící opičky.

Eluanbi Lighthouse

Nachází se v parku Eluanbi poblíž vesnice Eluan v městečku Hengchun v okrese Pingtung . V roce 1992 byl maják Eluanbi jedním z prvních majáků na Tchaj-wanu, které byly otevřeny široké veřejnosti, a jeho popularita motivovala námořní a přístavní úřad k otevření dalších jinde.
Jeho jméno znamená „Světlo východní Asie“ a je jediným vojenským majákem na světě a nejjasnějším majákem v Taiwanu.
Do roku 2014 přijímalo více než 300 000 návštěvníků ročně.

Mys Eluanbi

Je nejjižnějším bodem Taiwanu. I tam jsme se vydali.
Zaparkovali jsme na blízkém placeném parkovišti a pěšky si to došli až k vyhlídce.

Kenting night market

První noční trh, který jsme na Taiwanu navštívili a hned jsme pochopili, proč jsou mezi místními tak populární. Ochutnat zda můžete spoustu místních specialit a dobrot. Některé byly opravdu chutné a zajímavé. Do jiných jsme se raději ani nepouštěli.
Tento trh se nachází v 2km dlouhé ulici a naleznete zde spoustu různých stánků. Určitě počítejte se zástupy lidí. Protože místní navštěvují trhy pravidelně. Doma si vaří jen zřídka kdy. Pouliční stravování je pro ně velmi typické a běžné.

Tady jsme poprvé ochutnali smažené mléko. Byly to takové smažené kuličky a věřte nebo ne, bylo to dobré.

Chuhuo Natural Fire (The ChuHuo Eternal Flame)

Místo, kde zemní plyn uniká na povrch a vznítí se. Můžete zde pozorovat několik plamenů, které neustále hoří. Na toto místo jsme se vydali brzy ráno, abychom viděli plameny ještě za tmy. A vyšlo to. Navíc v zimě jsou plameny nejvíce aktivní, protože přes letní vlhké měsíce brání průchodu plynu bahno.

Taoistické chrámy

Když jsme si to na skútrech projížděli po okolí, narazali jsme i na několik taoistických chrámů, které vypadali naprosto božsky. Vždy jsme si u nich zastavili a šli je obhlédnout. Je neuvěřitelné jak jsou velkolepé a propracované. Velmi se nám tenhle styl chrámů líbil.

Šnorchlování

I přes ne příliš letní počasí nás vzal Jirka šnorchlovat na již předem vytipované místo, kam rád chodí. Útesovitá/korálová pláž se nachází mezi Houbihu a Mobitou parkem. Kousek od místní jaderné elektrárny.
A bylo to moc fajn. Škoda jen, že jsme neměli opravdu o trošku hezčí počasí a mohli se vodním radovánkám věnovat více.

The National Museum of Marine Biology and Aquarium (NMMBA)

Národní muzeum mořské biologie a akvárium je jedno z proslulých míst města Kenting. Toto muzeum bylo otevřeno v roce 2000 a od té doby společnost NMMBA aktivně provádí vědecký výzkum a vystavuje nové prostory a to za účelem poskytování smysluplného vzdělávání o oceánu.
Muzeum má tři hlavní exponáty: Waters of Taiwan, Coral Kingdom Pavilion a World Waters Pavilion. Akvárium je opravdu velkolepé. Moc se nám tam líbilo – zvláště v podvodním tunelu. Mimo jiné jsme zde viděli tilapie, úhoře japonské, pstruhy, sépie, žraloky, indonicko-pacifické tarpony, tuňáky žlutoploutvé, žraloka velrybího, žraloka černoploutvého, perutýny, murény, zahradní úhoře, reinoky, tučňáky a velryby Beluga.

Kromě veřejných výstav jsou v muzeu dvě výzkumné budovy a námořní stanice, které se věnují výzkumu mořské biologie a ekologie, akvakultury, šíření a zachování mořské fauny a flóry.
Vstupné stálo 450 taiwanských dolarů na osobu. Což je cca 348Kč.

Hengchun Night Market

Další z nočních trhů, které jsme navštívili. Tady jsme poprvé a naposledy ochutnali místní specialitu – stinky tofu. Kdykoliv na nočním trhu ucejtíte takový výrazný hnusný smrad, zaručeně jde o proslulé a u místních oblíbené stinky tofu. Tofu máme rádi a bez předsudků jsme se na stinky tofu těšili. Nicméně nám vůbec nechutnalo. Ten „smrad“ jsme cítili i v puse při kousání. Takže nic pro nás.

Na další místní „lahůdky“ jsme už neměli žaludek. A tak sraženou kachní krev zkusil jen Jirkův kamarád Honza, který se s chutí spolu s ostatními pustil i do ústřicové omelety, která vypadá jako kupička zvratků se slizem na vrchu. Ne, děkujeme.

My si našli stánek s „pečivem“, u kterého byla celkem velká fronta a pečivo šlo celkem na odbyt. Nabrala jsem nám tam asi 4 velké kousky a při placení jsem k tomu dostala ještě jeden kousek buchty zdarma.
Pečivo nebylo špatné, jen nás překvapilo, že i zde opět byla často nakombinovaná slaná chuť s tou sladkou. Což je pro Taiwan vlastně velmi typické, jak jsme zjistili později 😀

Později večer nás ještě Jirka lákal na kuřecí pařátky. I to jsme si nechali ujít.
Ale zachutnaly nám cherry rajčátka ve zkaramelizovaném cukru, která byla napíchaná na špejli. A taky jsme ochutnali dobrou vaječnou omeletu s paprikou a jarní cibulkou. Jo a nesmím zapomenout na jejich typické rýžové klobásy, které celkem šly i přestože byly také dělané na sladko. Takže i my jsme si přišli na tomto nočním trhu na to své.

Gangkou Suspension Bridge

Červenobílý visutý most se nachází nad řekou Gangkou a je pouze pro pěší. Je to nejdelší most v této oblasti. Vstupné nás stálo $20 (15Kč) na osobu. Parkoviště je před mostem zdarma.

Fengchuisha

Jde o plážovou oblast u silnice známou silným větrem a malebnými výhledy na moře. U silnice je parkoviště, od kterého vede dřevěný chodníček, po kterém jsme došli až na útesy, kde jsme se kochali panoramatickými výhledy na vodní hladinu a přilehlé pláže. Jak můžete na fotkách vidět, i při naší návštěvě jsme si užili silné poryvy větru.

Po 4 dnech jsme vyrazili opět předem domluveným taxíkem do města Fangliao, ze kterého jsme jeli vlakem do města Hualien.

Hualien

Zde jsme si zaplatili ubytování na dvě noci v Holo Hostelu B&B.Měli jsme samostatný pokoj se sdílenou koupelnou, která byla na společné chodbě. Cenu jsem bohužel nedohledala. Ale nebyl drahý a v ceně byla i snídaně.
V nedaleké půjčovně jsme si půjčili skútr a s ním vyjížděli do okolí.

Chishingtan Scenic Area

Nachází se u letiště v Hualienu. Je tam parkoviště zdarma. Volný čas jsme tam využili pro procházku v parku a podél kamenité pláže. K vidění je zde i několik soch apod. Za hezkého počasí to musí být skvělé místo pro relax.

Qingshui Cliff

Strmé pobřežní útesy jsou na východním pobřeží ostrova poměrně často k vidění a nejedná se tedy o nic ojedinělého. To se ovšem nedá říct o útesech Qingshui cliffs, které jsou velkolepé a tolik obdivované, že je thaiwanská vláda považuje za jeden z osmi Divů ostrovního národa. Vyjeli jsme si k nim na skútru a i v nepříznivém počasí si vždy zaparkovali a šli se podívat na vyhlídky. Užívali jsme si pohled na odstíny modrého oceánu, který přecházel do zelených kopců.
Skalní stěny útesu vystupují do výšky až 1000 m.n.m. a patří prý k nejstarším skalním útvarům na celém Taiwanu.

NP Taroko

Je to jeden z devíti NP na Taiwanu a zároveň největší turistické lákadlo ostrova, které se rozkládá na ploše 92 000 hektarů. Raritou parku je soutěska Taroko, vytvořená erozní činností řeky Liwu. Ta vytváří na svém toku několik vodopádů. Jeli jsme tam na skútru cca 20km z Hualienu.
Území parku je z 90 % hornaté a zahrnuje rozeklané kaňony, divoké horské řeky a bujnou vegetaci. Modrozelené vody řeky Liwu jsou velmi oblíbené.
Bohatý a rozmanitý terén Národní park Taroko je ideální pro treky.

Soutěska Taroko

Soutěska Taroko je dlouhá zhruba 18 kilometrů. Jak jsem již zmiňovala, do parku jsme se vydali na skútru a už jen samotnou vyjížďku tam jsme si užívali. Po většiny cesty jsme měli výhledy na mramorové stěny soutěsky. Projížděli jsme několika tunely. Po celé trase je několik zastávek, ze kterých se můžete vydat na pěší treky.

Tunel devíti zatáček

Jedná se o nejpopulárnější místní tunel. Prochází se po části staré silnice, kde máte skrz okna tunelů soutěsku skoro na dosah. V některých místech má soutěska jen pár desítek metrů.


Stezka Shakadang Trail 

My se vydali na krátký trek po stezce Shakadang. Tam i zpátky necelých 10km. Trasa vedla podél řeky s azurově modrou vodou. Užívali jsme si místní přírodu a vůni čerstvého vzduchu.

Svatyně věčného jara

Jedná se o buddhistickou svatyni, která byla postavena na počest těch, kteří zemřeli při stavbě Central Cross-Island Highway v padesátých letech.

Yuewangting

Zde jsme si zaparkovali skútr na malém parkovišti u silnice a vydali se na tento visutý most. Tento druh mostů máme nejraději a tak jsme si to nemohli nechat ujít. Přešli jsme se po něm a užili si výhledy do kaňonu, kterým protéká řeka. Také jsme obhlédli místní „altánek“, který se nachází před vstupem na most.

Tianxiang Recreation Area

Jde o malou vesničku umístěnou v srdci Taroka. Najdete zde parkoviště, hostel, policejní stanici, autobusovou zastávku, obchod 7-Eleven a kostel. My se po zaparkování vydali pře most Pudu a pak vzhůru k chrámu Xiangde. V jeho blízkosti se nachází Tianfeng Pagoda – věž tyčící se nad korunami stromů. Po cestě ke chrámu jsme míjeli i obří sochu Guan Yin.

Wenshan Hot Springs

Jsou termální prameny, které jsou ukryty v jeskyni dole u řeky. Milujeme horké termální prameny a tak jsme se vydali obhlédnou i tyto. Říkali jsme si, že relax v horké vodě by se nám hodil. Skútr jsme nechali na malém parkovišti u silnice a vydali jsme se po udržované cestě směrem dolů. Až jsme došli ke starému mostu. Na jeho konci je cedule se zákazem a informací, že pokračovat dále se nesmí a je to pod pokutou. Chvilku tam jsme tam přešlapovali a rozmýšleli se, zda to neriskneme. Když tu z vrchu přiběhnul místní pán, přešel přes most a přelezl zábranu. Ukázal nám, ať jdeme za ním. Chvilku jsme přemýšleli, ale nakonec jsme vyrazili. Cesta dolu je po bývalých schodech, které byly vytesány do skály, ale zničilo je zemětřesení. Zůstaly tam z nich jen zbytky. Na skále je však lano, kterého se přidržujeme a lezeme dolů. U řeky se převlékneme do plavek a přecházíme po úzké lávce do jeskyně. Už tu pár místních je. Jeskyně není moc velká, ale ta voda v ní je naprosto horká. Až moc. Zvládneme si máchat akorát tak nohy. Místní tam leží celí, až jsou rudí jak raci. Chvilku se lehce cákáme, pak se převlíkneme a stejnou cestou necestou šplháme vzhůru.

Baiyang Trail 

Stezka k vodopádu Baiyang se vyznačuje množstvím tunelů. Počínaje vstupním tunelem o délce 380 metrů (u dálnice Central Cross-Island 900 metrů západně od Tianxiangu) po poslední tunel před vodní oponou. Celkem jsme prošli osmi tunely po stezce dlouhé 2,1 km (okružní cesta v délce 4,2 km nám trvala asi hodinu a půl i s pauzami). Po cestě jsme potkali i opičí rodinku s celkem agresivním vůdcem. Tyhle opičky není radno podceňovat. Vydali jsme se i přes další most na vyhlídkovou terasu, ze které jsme pozorovali vodopád.

V NP Taroku jsme strávili dva parádní dny. Vždy jsme se vraceli do hostelu v Hualienu, kde jsme strávili i Silvestr. A to tak, že jsme vyrazili do centra všeho večerního dění – na Night Market.

Dongdamen Night Market

Největší a nejznámější noční trh v Hualienu. Nejlepší místo, kam jsme se mohli vydat. Ochutnali jsme několik místních specialit. Dali si naši oblíbenou melounovku a o půlnoci jsme pozorovali naprosto dechberoucí půlnoční ohňostroj, po kterém jsme se vydali zpět na hostel., kde jsme unavení odpadli.

Po třetí hodině ranní nás však vzbudilo zemětřesení. Nic příjemného, to vám řeknu. Klepala se s náma celá postel. Byl to fakt hnusnej pocit. Nebylo dlouhé, ale v tu chvíli nám přišlo nekonečné. Později ráno jsme se dočetli, že zemětřesení mělo sílu 4,6 a že jsme byli pouhých 11km od ohniska vzniku. No opravdu krásnej první zážitek roku 2020.

Z Hualienu jsme se vlakem vydali do hlavního města.

Taipei

Obří moderní metropole, která je politickým, ekonomickým a kulturním centrem ostrova. Leží v relativně úzkém miskovitém údolí Tan-šuej.
Mělo to však jeden háček. A pro nás dost podstatný. V Taipei není běžné si půjčovat skútry – to jsme předem nevěděli. Až když jsme nemíjeli žádné půjčovny, přišlo nám to neobvyklé a začli to googlit. Tak to byla trochu čára přes rozpočet, ale nakonec jsme se rozhodli, že budeme jezdit metrem. Ubytovaní jsme byli v Love hotelu. Ceny pokoje zde byly vyšší než jsme doposud byli zvyklí, ale nic co bychom v hlavním městě nečekali (přesnou cenu si už nepamatuji).

Xiangshan

Neboli sloní hora je velmi oblíbeným vyhlídkovým místem. Celé město tak máte jak na dlani. Metrem jsme dojeli na konečnou stanici Xiangshan Station a pak jsme se pěšky vydali přes park až k začátku trasy na sloní horu. Zdolali jsme velké množství schodů a za to si užili odměnu v podobě krásného výhledu na město a jeho okolí.
Celému panoramatickému výhledu vévodí známý mrakodrap Taipei 101, který byl mezi lety 2004 a 2010 nejvyšší budovou na světě .


ZOO Taipei

Je to jedna z největších ZOO v Asii a hlavně tam mají pandy, které chovají jen v pár ZOO světa. Vstup stál pouhých $60 (46Kč) na osobu – což je super cena. Zahrada je opravdu veliká a strávili jsme tam několik hodin. A poprvé v životě jsme viděli i pandu.

A večer jsme se vydali jak jinak než na noční trh.

Raohe Night Market

Jeden z populárních trhů v Taipei. Když jsme tam byli, bylo tam celkem rušno a tak jsme se od stánku ke stánku prodírali davem lidí. Na to jsme si na Taiwanu ale rychle zvykli. I zde jsme ochutnali několik místních specialit. Tady jsme ochutnali například bramborové kuličky dělané na sladko, křupavou silnou placku plněnou jarní cibulkou nebo grilované kuřecí maso s čerstvě rozpuštěným sýrem – to tu běžně dělají letlampou.

Songshan Ciyou Temple

V blízkosti trhu se nachází chrám. Který je opět úchvatný a večer krásně osvícený.

Taipei opouštíme další den v ranních hodinách. S batohy na zádech vyrážíme do dalšího města. Po cestě na vlak jsme narazili na stánek, u kterého stálo spousta místních a tak jsme si taky stoupli do fronty. Tam přeci musí mít něco dobrého, když tu na to všichni čekají. A taky že jo! Velmi populární knedlíčky – Pravděpodobně nejznámější taiwanské jídlo na světě. Jeden byl za $5 (3,80Kč). Vzali jsme si jich několik – všichni je tu brali ve velkém. Paní nám je naházela do pytlíku a my si na to dali připravenou omáčku. Knedlíčky byly opravdu výborné! Tak chutná snídaně byla skvělé a nečekané zpříjemnění toho rána.

Naším dalším bodem bylo město …….

Sin-ču (Hsinchu)

Zde jsme se ubytovali v hostelu Tong Bing Express a měli jsme v plánu pronajmout si skútr a vyrazit na čajové plantáže. To se však nestalo, protože nám nikde nechtěli pronajmout skútr. Požadovali pouze mezinárodní řidičák a ten jsme neměli (nikde po nás doposud nebyl vyžadován). Obešli jsme několik půjčoven a bez úspěchu. Docela nás štvalo, že se na čajové plantáže nepodíváme. A tak jsme vyrazili na procházku městem a na vyhlídku. Večer jsme si došli na pravé thajské jídlo do místního podniku. Dali jsme si můj oblíbený papajový salát, pad thai s krevetami a fish caky. To jsem se fakt dobře nadlábli!

TAITUNG

Na jednu noc jsme se ubytovali v Holiday Business hotelu za $900 (695Kč) za oba i se snídaní. Do tohoto města jsme zamířili, protože jsme se rozhodli na doporučení vydat na Green Island. Po příjezdu do města jsme měli čas si ho projít a vydali jsme se i na pobřeží.

International Landmark (Seaside Park)
Skvělé místo pro rekreaci se zajímavou stavbou.

Taitung Tianhou Temple

Procházkou jsme došli i k velkolepému chrámu. Už se stmívalo a proto už byl celý chrám nasvícený. Působilo to velkolepě!

A navečeřet jsme se šli na místní noční trh
Siwei Night Market

I zde jsme ochutnali několik novinek. Nejvíce nás nadchla jakási omeleta dělaná z míchaných vajíček a takové jakože koblížky plněné vanilkovou náplní. Opět jsme si pěkně nacpali pupky.

Následující den brzy ráno jsme objednaným taxíkem vyrazili do přístavu, ze kterého jsme jeli lodí na GREEN ISLAND. O tomto nádherném malém ostrově si můžete přečíst samostatný článek tady.

Tenhle ostrov navždy zůstane v našich srdcích!
A ne jenom pro to, že jsme se tam zasnoubili 🙂

Po návratu z ostrova jsme se vydali do města…..

Kaohsiung

Tato metropole je se svými 2,75 miliony obyvatel druhým nejlidnatějším městem a největším přístavem země. Protože jsme měli už jen omezené množství času, vybírali jsme si, jak ho tam využijeme. Nakonec jsme se rozhodli vyrazit k Lotosovému jezeru.

Lotus Pond

Je jezero, které své jméno získalo díky lotusovým květinám plovoucím na hladině. Kolem jezera je několik budhistickým chrámů, restaurací a kaváren. U jezera jsou i známé pagody Tygra a Draka.
Vydali jsme se ho tedy celé obejít.
Byl to krásně strávený teplý den.

Dragon and Tiger Pagodas

Jednou z největších atrakcí Kaohsiungu jsou Dračí a Tygří pagoda, které leží na umělém lotosovém jezeře Lianchi. Rozhodně je nepřehlídnete jde o dvě pestrobarevné „věže“, které na sebe upozorňují už z dálky.
Číňané věří, že když vejdete dračími ústy a po úzkém schodišti vystoupáte až na vrchol Dračí pagody a následně sestoupíte dolů tou Tygří, vyhne se vám neštěstí a zajistíte si životní úspěch. A tak jsme si to přesně tak prošli. (Teď tak přemýšlím jestli tohle má na svědomí to, že rok 2020 byl pro nás velkolepý, plný úspěchů a zásadních životních momentů. Hmmm, kdo ví.)
Každopádně toto místo rozhodně nevynechejte!
Z vrchu je nádherný výhled na celé jezero a okolní město.

Jarní a Podzimní pavilon

Jsou dva čínské palácové pavilony, které jsou spojeny mostem.

Pavilon Pei Chi / Zuoying Yuandi Temple

Tento pavilon ctí taoistické božstvo. Dominantou je obrovská socha boha Xuan Wu, který má v rukou meč dlouhý přes 38m. Celý pavilon je vysoký 72m. Také ho nepřehlédnete.

Prozkoumáván jezera byla dobrá volba. Moc se nám tam líbilo!

Večer jsme se ještě sešli ve městě s přáteli na hromadnou večeři a druhý den ráno jsme vyrazili na letiště.

——————————————————————————————————————–

Celá tato cesta na Taiwan nás se vším všudy (letenky, ubytování, jídlo, pití, vstupné, parkovné, půjčení skútrů, apod) vyšla na 62 000 Kč (půlku z toho stáli zpáteční letenky).

Jak jste si mohli všimnout, článek je celkem obsáhlý.
Stihli jsme toho totiž spoustu procestovat a vidět za poměrně krátkou dobu.
Taiwan toho může nabídnout však mnohem mnohem více!
To si však necháváme na případné „někdy příště“.

Rozhodně se sem jednou plánujeme vrátit, protože celý ostrov Taiwan nás opravdu nadchl!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.