Čechy,  Cestování

VRANOVSKÁ PLÁŽ

Vím, že je už čas, kdy spousta z vás vybírá letní dovolenou a taky si vzpomínám, jak jsem na konci loňského léta slíbila, že napíšu článek o týdnu na Vranovské pláži, kde jsme byli, protože vás to hodně zajímalo…… no a nenapsala. Prostě jsem si na to neudělala čas. Takže teď alespoň v krátkosti chci slib splnit.

Loni v únoru jsem pomalu začala hledat, kam se vydáme v Čechách na týdenní dovču s mojí mamkou a Máťou. Hledala jsem něco, kde to budeme mít blízko k vodě, budeme mít vše po ruce, bude tam vyžití pro Máťu (kterému v té době byly necelé dva roky) a kde budeme mít ubytování, které bude vybavené. Vzpomínám si, že to byl trochu oříšek….. vždy to na nějakém našem kritériu ztroskotalo a když už jsem konečně našla to, co se nám líbilo, nevyhovoval termín. UF. Nakonec jsem někde viděla doporučení nějaké maminky, která psala, že s menšími dětmi byli na Vranovské pláži a hezky to vychválila. Tak jsem na to mrkla – a zalíbilo se mi to.

Možnosti ubytování
Ubytovat na Vranovské pláži se můžete buď ve stanu, karavanu, chatce, mobilheimu či penzionu. Mne zaujaly moderně vybavené mobilheimy s terasou. Bohužel už neměli volno v námi požadovaném termínu. Tak jsem ještě koukla na jejich penziony Gaudeo. Velmi mile mne překvapily. Nově vybudované moderní apartmány nabízely vše, co jsme chtěli. A měli volno v náš požadovaný termín – bingo! Konečně jsme našli to pravé a rovnou provedli rezervaci.

Náš apartmánek měl vlastní vchod z venku a disponoval jednou hlavní místností s malou vybavenou kuchyňkou (lednice, mikrovlnka, rychlovarná konvice, základní nádobí…), gaučem, manželskou postelí, stolkem s židlemi, TV atd. Nechyběla zde samostatná koupelna (sprcháč, wc, umyvadlo, zrcadlo), předsíň se skříňkami a balkon s výhledem na vodní hladinu, kde jsme každý večer vysedávali.

Součástí penzionů Gaudeo je také moderně zařízená restaurace Gaudeo s letní terasou – kam jsme v rámci ubytování chodili na snídaně, které byly bohaté a chutné. Snídaně byly formou švédských stolů a nabízely ovoce, pečivo, cereálie, jogurty, pomazánky, sýry, salámy, míchaná vajíčka, párečky, teplé fazole, lívance s teplou ovocnou směsí a šlehačkovým krémem, máslíčka, mazlavé sýry atd. K pití pak džusy, čaje, kávy, kakao a mléko. Snídani zde jsme nikdy nevynechali. Zašli jsme si sem občas i na nějaký hlavní chod, který jsme si platili zvlášť.

Máťa spal v cestovní postýlce, kterou jsme si přivezli vlastní, ale nabízejí ji na místě i k pronajmutí za určitou částku. Parkování bylo zdarma hned u penzionu. a také jsme zde využívali uzamykatelnou úschovnu pro kola, kam jsme parkovali kočárek. S ubytováním a zázemím penzionu jsme byli velice spokojeni a osobně mu nemám co vytknout.

Nicméně jsme Vranovskou pláž vybrali hlavně kvůli možnostem, pro děti které nabízí. Dole pod restaurací jsme měli k dispozici Dětský svět – herničku, kde si mohou děti hrát s hračkami, cvičit, nebo se věnovat výtvarné činnosti. Vždy zde byly k dispozici mladé slečny, které dohlížely na děti uvnitř a případně se jim i věnovaly. Před penzionem je malé venkovní divadlo, a hřiště pro děti, které se tam můžou vydovádět na pískovišti, prolézačkách, houpačkách, skluzavce či se projet vláčkem nebo zkusit ovládat bagr.

Vyžití je tam opravdu spousta – lanový park, trampolíny a skákací nafukovací polštáře, loutkové divadlo, letní kino, animační programy (výtvarná odpoledne, noční stezka odvahy, opékání špekáčků, hry a sportovní soutěže atd), půjčovna (lodiček, šlapadel, paddleboardů, kol, kajaků atd…), vodní skluzavka a různé jiné akce (hudební a taneční večer atd…). Najdete zde i spoustu hřišť – např. na nohejbal, volejbal či vodní fotbálek. Mají tu i minigolf.
Pro adrenalinové nadšence je tu i swing jump houpačka, která je k dispozici přímo na vranovském mostě.


V celém areálu kempu najdete i několik restaurací, občerstvení a hospůdek. Stánky se zmrzlinou, tříští, suvenýry atd. Mají tu zde i dva obchůdky s potravinami.

Na velkou písečnou pláž jsme to měli od penzionu cca 200m – takže jsme vždy popadli jen nafukovací kruh, bábovky, svačinky a pití, plážovou tašku a byly jsme tam během chvilky. Vstup do vody je pozvolný – ideální pro děti. Kousek od pláže je k dispozici i bazén s tobogánem a brouzdalištěm, kam jsme s Máťou rádi chodili.

Pěšky příjemnou procházkou přes visutou lávku se můžete vydat přímo na přehradu a dále pak až do města Vranov nad Dyjí, kde se můžete podívat na místní zámek. A pokud by se vám to nechtělo šlapat pěšky, můžete se svézt místním vláčkem, který jezdív konkrétní časy přímo od areálu Vranovské pláže. My si tuto trasu dali několikrát pěšky, ale pro radost Máti jsme se před odjezdem svezli i mašinkou.Závěrem musím říci, že se mi to tam opravdu líbilo a užili jsme si to. Bylo fajn, že to bylo všude blízko a hlavně, že tu byla spousta možností, jak toho našeho aktivního neposedu zabavit. Navíc milujeme vodu, koupání, cákání, stavění z písku a i těchto radovánek jsme si zde užili dostatek.
Rádi se sem budeme vracet.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.