Lifestyle

Žij(te)!

Sny se vám nemusí jen zdát. Můžete je i žít. Naplnit své sny. Prožívat je. Žít svůj život. To je to, o co jde. Naplnit svůj život. Nestačí pouze přežívat. Je nutné žít svůj život. Jakkoliv. Hlavně žít naplno. Žít!!

Život je pomíjivý a v žádném případě není fér!

O tom jsme se přesvědčili již každý z nás. Někdo méně. Někdo více. Takže všichni víme, o čem je řeč. Hlavně v posledních dnech si uvědomuji, jak je život pomíjivý a nevyzpytatelný. Rozhodně s vámi nebude jednat v bílých rukavičkách. Tak to prostě není. A nikdo z nás tak netuší co si pro něj život přichystal….. nebo OSUD chcete-li.

Ráda mluvím s lidmi a některé životní příběhy jsou jako z románu amerického Nicholase Sparkse, v jehož díle zaujímají významné místo témata jako láska, tragédie a osud. Proto není divu, že stále slýchám o předčasných úmrtích a nešťastných nehodách(náhodách). Příteli bývalé kolegyně cca ve 25 letech diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Jedné známé zahynul manžel (cca 35 let), když se vracel z práce při tragické dopravní nehodě. Další známé umřel manžel a otec od rodiny na vážnou nemoc. Támhle zemřela babička na rakovinu. Něčí dědeček na nádor. Nejhorší na tom všem je, že to není podmíněné stářím. To by se ještě totiž dalo chápat. Dnes se však rodí řada dětí s všelijakými nemocemi a s postiženími, které si ani nedokážeme představit. Ti pak často podléhají nemocem a opouštějí své milované. Atd.

Jednotlivých příkladů bych tu moha uvádět spoustu. A vy sami určitě také. To je prostě život. Ano, je to pravda, to je prostě život. A proto bychom ho měli žít naplno a tak, jak uznáme za vhodné. My sami a nikdo jiný. Přestaňte se ohlížet na ostatní a dělejte věci podle sebe. Tak abyste byli šťastní, tak abyste žili, tak jak chcete žít. Hlavně žijte a žijte naplno. Protože nikdy nikdo nevíme, kdy to skončí. Kdy náš život skončí…

Chtěli jste a neudělali jste to?

Pořídit si mazlíčka. Pořídit si drahé auto. Pořídit si svou kavárnu. Napsat knihu. Odjet do Afriky. Založit si vlastní firmu. Koupit loď. Udělat si obří šatnu. Adoptovat dítě. Procestovat svět. Odstěhovat se. Začít cvičit. Začít studovat. Přestat si kousat nehty. Plavat s delfínem. Přestat jíst maso. Opustit stálého partnera. Poznat novou zemi. Stát se šéfkuchařem. Vdát se. Změnit barvu vlasů. Přejmenovat se. Skočit z padáku. Dát výpověď. Koupit si létací balón. Naučit se jinou řeč. Zkusit bungee jumping. Změnit práci. Stát se právníkem. Nepracovat v rodinné firmě. Být hubení. Začít podnikat. Péct na zakázku. Tančit.  Začít jíst zdravě. Hrát na kytaru. Koupit si motorku. Koupit si karavan a procestovat svět. Poznávat nové lidi. Naučit se potápět. Jíst kobylky. Hrát v divadle. Mazlit se s tygrem. Atd. Atd. Takhle bych mohla pokračovat do nekonečka, protože každý z nás má jiná přání, touhy a sny.

Otázkou ale zůstává, proč jste to ještě neudělali. Já vím, teď je čas na výmluvy typu: Jsem moc mladý. Jsem svobodná holka. Mám děti. Mám rodinu, kterou nemůžu opustit. Mám hypotéku. Mám dobrou práci. Mám psa. Mám zodpovědnost. Mám spoustu věcí. Bojím se dát výpověď. Nemám na to. Jsem moc starý. Neumím jazyk. Atd. Atd. Opět bych s výčtem mohla pokračovat a vydalo by to na pár odstavců. Stačí prostě s těmi výmluvami přestat a říznout do toho. Vždy to jde, když se chce. Kdy jindy než teď. Stačí překonat ten strach a uvědomit si, že tu možnost máte. Jen ji musíte chtít opravdu využít. Proto, abyste si splnili své sny. Proto, abyste mohli žít, tak jak chcete žít. Proto abyste žili šťastný život. Proto neváhejte, může se totiž stát, že už se k tomu opravdu nikdy nedostanete a vaše sny vám prokouznou mezi prsty. A vy si o nich můžete jen nechat zdát.

Apeluji

Proto, prosím, buďte na sebe milí a hodní. Nebuďte závistiví a žárliví. Buďte ochotní a nápomocní. Snažte se víc radovat než strachovat. Zapomeňte na chamtivost a bezohlednost. Zkuste být pozitivní a otevření novým věcem. Přestaňte si lhát a buďte upřímní. Zkuste být tolerantní. Usmívejte se na sebe a lidi kolem sebe. Ano i na cizí lidi. Projevujte si respekt a úctu. A co víc….projevujte si lásku. Rozdávejte lásku kolem sebe. Svým partnerům, dětem, rodičům, prarodičům, rodině, přátelům, kamarádům, známým, zvířatům, přírodě a naší Zemi. ANO, těmto všem i těm, které jsem zde nezmínila. Protože je mnoho druhů lásky. Říkejte si, že se máte rádi. Protože nikdy nevíte, kdy to řeknete naposledy. Ba kdy to naposledy od někoho uslyšíte.

Prostě přejte a bude vám přáno. Dejte a bude vám dáno. A hlavně žijte. Život máme přeci jen jeden. Tak ať stojí za to!

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.